آشنایی با واحد مهدکودک

مهد‌کودک موسسه ندای‌ماندگار چندین سال است که برای نگهداری، مراقبت و آموزش کودکانی که مادران‌شان در موسسه شاغل هستند مشغول به فعالیت است. کودکان این مهد، هر روز به همراه مادران و مربیان خود در حیاط موسسه ورزش می‌کنند و پس از صرف صبحانه در کنار دوستان‌شان، با همراهی ونظارت مربیان، به فعالیت‌هایی مناسب سن‌شان، می‌پردازند.فعالیت‌های مهدکودک ماندگار، شامل: آموزش‌های کودک محور و بازیگون شمارش اعداد، آموزش رنگ‌ها، انواع صداها وصدای حیوانات، اوریگامی، نقاشی و کاردستی‌های مختلف است که تمامی این فعالیت‌ها همراه بازی با کودکان انجام می‌شود. ساعات بعدازظهر، بعضی از کودکان به تماشای تلوزیون مشغول می‌شوند و بچه‌های کوچک‌تر استراحت می‌کنند و ‌پس از استراحت یا تماشای تلویزیون، میان وعده‌ای دریافت می‌کنند.

درمهد کودک ندای ماندگار، هر هفته مربیان چندین کتاب داستان را برای کودکان بلند خوانی می‌کنند. مربیان بعد از بلند خوانی،فعالیتی مرتبط با داستان کتاب، برای کودکان در نظر می‌گیرند. کودکان در این نشست‌های بلندخوانی خاطرات‌شان را که مرتبط با داستان کتاب است یادآوری و بازگو می‌کنند که همین امر علاوه بر ایجاد حس لذت در کودکان، تاثیر به سزایی در سخن گفتن کودکان و تقویت اعتماد به نفس آن‌ها دارد. کودکان مهد ندای ماندگار در حین بلندخوانی، فعالیت و بازی‌هایی با همراهی مربیان خود انجام می‌دهند که در پی آن، احترام گذاشتن به یکدیگر، مشارکت درکارها، مسئولیت‌پذیری و دیگر مهارت‌ها را می‌آموزند.این بخش در روزهای مختلف بین 7 تا 10کودک را تحت پوشش دارد.

هدف از ایجاد مهدکودک ندای ماندگار این است که مادران با خیالی راحت از این‌که کودکان‌شان در محیطی آرام و تحت آموزش‌های مناسبی هستند، به کار خود در ندای ماندگار ادامه دهند و همچنین زن خانواده بتواند با خیالی آسوده استقلال مالی داشته باشد و مادر بودن او مانع از فعالیت‌های اجتماعی او نشود؛ به امید روزی که هیچ کودکی زیر بار فشارهای اقتصادی خانواده مجبور به کار نباشد.

photo 2023 01 08 19 35 22
Group 250